Hakkımızda
http://www.kutuk.com.tr/img/uploads/alikutuk.jpgTürkiye’nin kıymetli mermer ocaklarına  sahip olan ve modern teknolojisiyle mermeri işleyen Kütük Mermer 1968 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Doğaltaş sektörünün öncü kuruluşlarından olan Kütük Mermer 1998’de Çorumda kendisine ait ilk traverten ocağı yatırımını yaparak, bu ocağı Türkiye’nin en büyük ocaklarından biri haline getirdi. Dört farklı renk taraverten üreten Çorum ocağını destekliyerek 50,000m2 alan üzerine traverten, fayans hattı olan fabrikasını kurdu ve çalışmalarını geliştirerek büyüttü.

Mermer ocağı çalışmalarına büyük bir hızla devam eden Kütük Mermer  Dağakça, Güngören, Körekem, Büyükorhanlı gibi Türkiye’nin önemli mermer rezerv alanlarında ocaklar açarak çalışmalarına devam etmektedir.

Buna paralel olarak Bursa Gemlikte büyük yatırım  yaparak  dünya standartlarında üretim  yapan tesisini kurdu. Bu tesisi İtalyan Teknolojisi'nin tamamen bilgisayar kontrollü makinaları ve modern türk makinalarıyla destekleyerek  kalite anlayışını ortaya koydu.

Sektörde fark yaratan Kütük Mermer, tam otomatik robotlarla desteklenen makina parkında, levha ve strip güçlendirme sistemlerini kullanarak mermere değer kattı.

Kütük Mermer sahip olduğu değerli ocakları, kapasitesi yüksek fabrikaları  ve  uygulama alanlarına kattıkları özel değerlerle sektöre yeni nesil çözümler  sunmaktadır.